Posadzki z żywicy epoksydowej

Posadzka z żywicy epoksydowej jest popularnym rodzajem materiału podłogowego z wielu powodów. Oto niektóre z zalet posadzki z żywicy epoksydowej.

Piękne i trwałe

Posadzki z żywicy są bardzo piękne i trwałe i mogą wytrzymać wysokie temperatury. Posadzki żywiczne są nie tylko piękne, ale również bardzo trwałe. Mogą wytrzymać duże natężenie ruchu i pozostaną nienaruszone nawet jeśli Twoje dzieci będą się na nich bawić. To czyni je idealnymi dla miejsc takich jak restauracje i centra handlowe, gdzie występuje duży ruch pieszych.

Brak potrzeby szlifowania

Podłogi żywiczne nie wymagają szlifowania przed instalacją, ponieważ są już oszlifowane w momencie produkcji. Wszystko co musisz zrobić to nałożyć żywicę epoksydową i pozwolić jej się utwardzić. Posadzki żywiczne będą wymagały tylko jednej warstwy poliuretanowego lakieru nawierzchniowego, który uczyni je wodoodpornymi.

Łatwa instalacja

Posadzki żywiczne mogą być zainstalowane w krótszym czasie niż inne materiały. Trzeba tylko zmieszać żywicę epoksydową z wodą i rozprowadzić mieszaninę równomiernie na podłodze. Możesz użyć plastikowej kielni do rozprowadzenia mieszaniny na podłodze.

Łatwa do czyszczenia

Podłogi żywiczne można łatwo czyścić za pomocą wilgotnej szmatki i mopa. Ponieważ nie jest porowata, nie musisz się martwić o powracające plamy.

Łatwa konserwacja

Podłogi żywiczne wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Nie musisz ich polerować, zamiatać ani czyścić. Mogą być zamiatane regularnie i pozostaną czyste.

Wnioski:

To tylko niektóre z zalet posadzek z żywicy epoksydowej. Zdecydowanie powinieneś rozważyć ich instalację, jeśli chcesz mieć trwałą i piękną podłogę.